T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Joint TOUR - Bulgaristan – Türkiyesınır ötesi bölgenin cazip bir turizm bölgesi olarak tanıtımı için Ortak Girişimi Projesi

Kırklareli Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından yürütülen AB projesinde Türkiye ve Bulgaristan arasında oluşturalacak olan turizm güzergahı için

Anket Araştırması

Kırklareli il Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Avrupa Birliği (AB) fonları tarafından finanse edilen Interreg-IPA Bulgaristan Türkiye Sınırötesi İşbirliği Programı kapsamında gerçekleştirilen Joint TOUR - BulgaristanTürkiyesınır ötesi bölgenin cazip bir turizm bölgesi olarak tanıtımı için Ortak Girişimi Projesiyle Burgas-Haskovo-Yambol-Kırklareli-Edirne güzergahında en az iki ortak  turistik ürün geliştirilecektir.

Projenin amacı tanıtım faaliyetleri ve bölgedeki kaynakların ve turizm olanaklarının tanıtımıyla sınır ötesi hedef bölgede turizm potansiyelini kullanma olanaklarının artırılmasıdır. Projeyle sınır ötesi bölgede turizm hakkında bilgilere erişimin iyileştirilmesi ve tercih edilen turistik destinasyonu olarak bölgeye ilişkin tanınırlığın artırılması hedefleniyor.

Proje çerçevesinde sınır ötesi bölgenin turistik destinasyon olarak tanıtılmasına yönelik ortak bir plan hazırlanacak ve internet üzerinden üç turda reklam kampanyası gerçekleştirilecek.

Bugüne kadar proje kapsamında Kırklareli Üniversitesi Turizm Fakültesinden 2 araştırma görevlisi yereldeki turizm değerleri konusunda araştırma yapmış ve tur önerilerinde bulunmuştur.

Bu doğrultuda sizlerden proje çerçevesinde hazırlanmış olan Turizm Potansiyeli Değerlendirme Anketine katılmanız ve projeye katkıda bulunmanızı rica edeceğiz.

Anket formunu JOİNT TOUR Questionnaire-Tourists TÜRKÇE.docx linkinden indirebilirsiniz.

Değerli önerilerinizi ve anketin geri dönüşünü aşağıdaki mail adresine göndermenizi rica ederiz:

İbrahim ÇEKİÇ

Proje Koordinatörü:İbrahim.cekich@gmail.com

Tel: 0090 288 214 19 47

Katkılarınızdan dolayı şimdiden çok teşekkür ederiz!